Łeba

Letnia Stolica Polski - najsłynniejsze miejsce wypoczynku Polaków nad morzem. Urokliwe miasteczko każdego lata przyciąga tysiące turystów. Głównym magnesem, który przyciąga rzesze turystów to czyste i szerokie plaże a także wyjątkowe i jedyne w skali Europy Wydmy Ruchome, znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Do ciekawych atrakcji turystycznych Łeby można zaliczyć również: największy w Polsce Park Dinozaurów, Muzeum i Wystawę Motyli i Wyrzutnię Rakiet w Rąbce, Aleja Prezydentów w Łebie a także inne atrakcje takie jak: Seapark Sarbsk, ogród ornitologiczny, Wydmy ruchome, Latarnia Morska w Stilo, Skansen w Klukach, Wieża widokowa Rowokół, Wydma czołpińska i Góra Łącka. Miejsca turystyczne godne zwiedzania to : Magiczne lustra, Skrzynia Czasu, Latarnia Morska w Czołpinie i Główne Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego.

Więcej
Muzeum Motyli w Łebie MAPA GALERIA

Muzeum Motyli w Łebie

ul. Wojska Polskiego 5

Tel. 502 329 066

www.muzeummotyli.pl

aktualizacja: 24 lipiec 2022

   LIPIEC i SIERPIEŃ  2022   
   MUZEUM MOTYLI W ŁEBIE   

   CZYNNE JEST CODZIENNIE od 10.00 do  21.00

TU SPRAWDZISZ AKTUALNE GODZINY

 

W centrum Łeby przy Wojska Polskiego 5 znajduje się Muzeum Motyli.Stała wystawa składa się ze 102 gablot entomologicznych, w których zwiedzający obejrzeć mogą ponad 3500 motyli i innych owadów niemal z całego świata.

Wśród eksponatów znajdują się największe na świecie motyle Attacus Atlas, które wielkością dorównują tradycyjnej patelni.
Poza motylami na wystawie obejrzeć można inne owady takie jak: chrząszcze, pluskwiaki, straszyki i cały przekrój owadów występujących w Polsce. Dla najmłodszych przygotowano interaktywny test o motylach. Przy wystawie znajduje się sklepik z pamiątkami związanymi z entomologią, w pobliżu parking dla autokarów.
 

Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt