Łeba

Letnia Stolica Polski - najsłynniejsze miejsce wypoczynku Polaków nad morzem. Urokliwe miasteczko każdego lata przyciąga tysiące turystów. Głównym magnesem, który przyciąga rzesze turystów to czyste i szerokie plaże a także wyjątkowe i jedyne w skali Europy Wydmy Ruchome, znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Do ciekawych atrakcji turystycznych Łeby można zaliczyć również: największy w Polsce Park Dinozaurów, Muzeum i Wystawę Motyli i Wyrzutnię Rakiet w Rąbce, Aleja Prezydentów w Łebie a także inne atrakcje takie jak: Seapark Sarbsk, ogród ornitologiczny, Wydmy ruchome, Latarnia Morska w Stilo, Skansen w Klukach, Wieża widokowa Rowokół, Wydma czołpińska i Góra Łącka. Miejsca turystyczne godne zwiedzania to : Magiczne lustra, Skrzynia Czasu, Latarnia Morska w Czołpinie i Główne Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego.

Więcej
Kaszubski Pierścień

Kaszubski Pierścień

www.kaszubskipierscien.pl

Kaszubski Pierścień

Projekt „Zintegrowany System Informacji Turystycznej: Budowa Centrów Informacji  Turystycznej – Bramy Kaszubskiego Pierścienia wraz z kampanią promocyjną” składa się z dwóch części: inwestycyjnej oraz kampanii promocyjnej. Część inwestycyjna obejmuje budowę Centrów Informacji Turystycznej w miejscowościach: Chmielno,
Chojnice,
Czarna Dąbrówka,
Czersk, Wiele,
Garczyn,
Lębork,
Łeba,
Miastko,
Wilcze Błota
oraz adaptację budynku na potrzeby CIT w Kołczygłowach.

Tytułowe „Bramy” mają za zadanie powitać turystów wjeżdżających na teren Kaszub oraz zainteresować ich bogatą ofertą turystyczną i kulturalną tej części Polski. Sama koncepcja funkcjonowania CIT została określona przez Polską Organizację Turystyczną – Bramy mają spełniać przede wszystkim funkcję informacyjną oraz promocyjną z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych. Turysta w każdym centrów znajdzie kompleksową informację turystyczną wspomaganą przez najnowsze techniki multimedialne. Budowa Bram Kaszubskiego Pierścienia to poprawa infrastruktury turystycznej, ujednolicenie i polepszenie informacji, którą otrzyma turysta  oraz  promocja regionu Kaszubskiego Pierścienia w Polsce i zagranicą. Obszar „Kaszubskiego Pierścienia” jest regionem dynamicznie rozwijającej się turystyki, będącej podstawową gałęzią lokalnej gospodarki. Atrakcyjne położenie, liczne i malownicze jeziora, morze, rzeki, kompleksy leśne, rezerwaty i parki krajobrazowe, a także unikalne zabytki kultury materialnej i niematerialnej stanowią o wysokich walorach turystycznych obszaru „Kaszubskiego Pierścienia”.

Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt