Łeba

Letnia Stolica Polski - najsłynniejsze miejsce wypoczynku Polaków nad morzem. Urokliwe miasteczko każdego lata przyciąga tysiące turystów. Głównym magnesem, który przyciąga rzesze turystów to czyste i szerokie plaże a także wyjątkowe i jedyne w skali Europy Wydmy Ruchome, znajdujące się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Do ciekawych atrakcji turystycznych Łeby można zaliczyć również: największy w Polsce Park Dinozaurów, Muzeum i Wystawę Motyli i Wyrzutnię Rakiet w Rąbce, Aleja Prezydentów w Łebie a także inne atrakcje takie jak: Seapark Sarbsk, ogród ornitologiczny, Wydmy ruchome, Latarnia Morska w Stilo, Skansen w Klukach, Wieża widokowa Rowokół, Wydma czołpińska i Góra Łącka. Miejsca turystyczne godne zwiedzania to : Magiczne lustra, Skrzynia Czasu, Latarnia Morska w Czołpinie i Główne Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego.

Więcej
Największy w Polsce Labirynt 3D GALERIA

Największy w Polsce Labirynt 3D

Łeba - ul. Wspólna

Tel. 724 801 234

www.labiryntparkleba.pl

Labirynt Park Łeba z przyjemnością zaprasza do odwiedzenia naszego obiektu znajdującego się przy ul. Wspólnej niedaleko Polo Market. Świetna zabawa zarówno dla całych rodzin jak i grup szkolnych i kolonijnych, oraz dla turystów indywidualnych . Nasze atrakcje zapewniają nie tylko rozrywkę, ale także uczą między innymi orientacji w terenie, radzenia sobie w nowych warunkach oraz zdrowej rywalizacji.
 
 
 
Główną  atrakcją jest Labirynt 3D. Na powierzchni 5000 m2 znajduje się największy w Polsce naturalny, trwały labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia. 
     
Jeżeli przejście labiryntu okaże się zbyt trudne, w naszym sklepie można nabyć mapę ułatwiającą znalezienie drogi do wyjścia. Wprawny zdobywca jest w stanie przejść nasz labirynt w około 20 minut. Jak szybko zrobicie to Wy? Kto z Was dotrze do wyjścia jako pierwszy i zostanie królem labiryntu?
 
Zapraszamy również, do labiryntu klasycznego. Prawdziwy labirynt nie ma ślepych zaułków, zdradliwych ścieżek, mających zmylić tych, którzy idą. Nie jest łamigłówką ogrodową o wielu fałszywych drogach. Ma jedną ścieżkę wiodąca od wejścia do centrum. Labirynty pierwotnie służyły, by po nich chodzić, były używane do rytualnych tańców oraz ceremonii świeckich i sakralnych, te mniejsze służyły do kontemplacji, także dzięki wodzeniu po nich palcem.
 
Stworzony przez nas labirynt klasyczny został zaprojektowany na podstawie najstarszej formy labiryntu (ok. 4000 lat), znany jest także jako labirynt kreteński lub siedmio zwojowy. Forma ta odnajdywana jest w różnych wariantach w starożytnej Europie, Indonezji, północnej Afryce, Indiach, Południowej Ameryce. Różne odmiany tego labiryntu to m. in. forma owalna i kwadratowa, siedmio i jedenasto zwojowa, typ bałtycki, indyjski labirynt Chakra-vyuha czy dziewięcio zwojowy Indian z południowej Arizony. Wszystkie te labirynty są wariacjami jednego podstawowego wzoru (które powstały niezależnie od siebie).
 
A  na koniec przygotowaliśmy niespodziankę. Boisko do gry w boule. Boule (inaczej petanka) to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Popularna w szczególności w południowej Francji, ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach europejskich i na świecie. Należy do najliczniej reprezentowanych dyscyplin sportu na świecie – w samej Francji liczba licencjonowanych zawodników wynosi 600 tysięcy. Petanka jest uprawiana coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i niewybetonowanych skwerach. Rozgrywki odbywa się na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym żwirze, o wystarczających wymiarach. 
 
Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami (bulami; fr. boule – kula) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek lub świnka). Każda partia składa się z kilku rozgrywek. Rozgrywka – to okres od wyrzucenia świnki do wyrzucenia przez graczy ostatniej kuli. W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę bliżej świnki lub wybić punktujące (stojące najbliżej świnki) bule przeciwnika. Rzuca zawsze zawodnik drużyny, której kula aktualnie nie punktuje (nie znajduje się najbliżej świnki). Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze podliczają punkty: zdobywa je tylko zwycięzca rozgrywki (którego kula stoi najbliżej świnki), który otrzymuje punkt za każdą bulę umieszczoną bliżej świnki niż najbliższa śwince bula przeciwnika (najniższy możliwy wynik rozgrywki to 1 pkt. (bądź 0 w przypadku remisu), najwyższy w przypadku gry drużynowej 6 pkt., przy singlach - 3 pkt. Zwycięzca rysuje nowe kółko w miejscu, gdzie była świnka, po czym rozpoczyna następną rozgrywkę. Partię wygrywa osoba bądź zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 punktów. Gra ta idealnie rozwija zdolności koordynacji i precyzji oraz uczy cierpliwości. 
 
Zmęczeni i spragnieni bohaterowie gier i zabaw mogą skorzystać z oferty naszej kawiarni . Miejsca, gdzie można przysiąść, odpocząć, napić się kawy, herbaty, soku , ochłodzić lodami, skosztować ciast , czy też zjeść gofra.
Strony www Gdańsk - Agencja Reklamowa MiroArt