atrakcje turystyczne

Spędź wakacje w Łebie!

Łeba to urokliwe miasteczko nadmorskie położone nad Bałtykiem, które z pewnością zadowoli miłośników wakacji i turystyki. Malownicze krajobrazy, piękne piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje turystyczne czekają na odwiedzających. Łeba to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek, romantyczny weekend czy też aktywny urlop z przyjaciółmi.

Filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Rąbce

Przed rozpoczęciem zwiedzania wydm warto odwiedzić ekspozycję przyrodniczą pt. „WYDMY” w Filii Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Rąbce. Dzięki temu można zrozumieć proces tworzenia się całościowego ekosystemu, jakim są ruchome wydmy. Polecamy odwiedzenie tej wystawy.

Składa się na nią dziewięć podświetlanych plafonów, na których w interesujący sposób przedstawiono całość procesów i zjawisk związanych ze środowiskiem wydmowym Mierzei Łebskiej, a także specyficzną piaskolubną florę i faunę. Dzięki wystawie można poznać genezę wydm, różnorodność ich kształtów oraz skutki ich ekspansji

W okresie od maja do września Muzeum jest czynne codziennie w godzinach 9:00-17:00. W pozostałych miesiącach, można odwiedzić Muzeum w godzinach 7:30-15:30 (od poniedziałku do piątku), po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.