atrakcje turystyczne

Spędź wakacje w Łebie!

Łeba to urokliwe miasteczko nadmorskie położone nad Bałtykiem, które z pewnością zadowoli miłośników wakacji i turystyki. Malownicze krajobrazy, piękne piaszczyste plaże oraz liczne atrakcje turystyczne czekają na odwiedzających. Łeba to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek, romantyczny weekend czy też aktywny urlop z przyjaciółmi.

Muzeum Wyrzutnia Rakiet

Podczas II wojny światowej znajdował się tutaj tajny niemiecki poligon doświadczalny, gdzie Niemieccy naukowcy testowali rakiety przeciwlotnicze i batalistyczne. Muzeum jest licznie odwiedzane przez turystów, którzy zmierzają na Wydmę Łącką, znajdującą się 2 km dalej.

Na terenie muzeum znajduje się: ekspozycja rakiety ziemia-ziemia, która została wykopana 1,5km od poligonu Słowińskiego Parku Narodowego (z okresu II wojny światowej), pozostałości bunkra dowodzenia, fragmenty wystrzelonych rakiet lej wyrzutni z widocznymi kanałami po chłodziwie, fundamenty stacji radiolokacyjnych Rheingold i Mannheim Reiss, a także fundamenty hali montażowej (służącej do konstrukcji rakiet przeciwlotniczych).

Warto wiedzieć:
Na terenie muzeum znajduje się także wieża widokowa. Znajduje się w odległości ok. 3,5 km od Rąbki, gdzie znajduje się płatny parking. Na miejsce można dojechać melexem (usługa płatna – cena 12 zł w każdą stronę).

Godziny otwarcia:
maj – czerwiec: od 9 do 17
lipiec – sierpień: od 9 do 20
wrzesień – październik: od 9 do 17

Cennik: od 7 zł do 28 zł